Na jaké otázky byste si měli před studiem nového jazyka odpovědět?

Studium jazyků není lehká záležitost a často máme tendenci obtížné věci vzdávat. S dostatečnou přípravou a bez přehnaného očekávání o rychlosti učení lze ale dojít do zdárného konce a nový jazyk se naučit – a především aktivně používat. Je třeba si ovšem odpovědět na několik otázek, které vám pomohou nastartovat vaše studium a pomoct při výběru studijní metody vhodné právě pro vás.

Jaký jazyk byste se chtěli naučit?

Mezi nejčastější jazyky, pro které se lidé rozhodnou, je angličtina, němčina a francouzština. Učení vám ale půjde mnohem lépe, když k danému jazyku budete mít nějakou citovou vazbu. Například pokud máte rádi Japonsko a vaším snem je se do něj jednou podívat nebo tam dokonce žít, pak je vaše volba při výběru jazyka jasná.

V případě, že se chcete naučit nový jazyk, je potřeba si říct, kde a jak často budete daný jazyk používat. Pokud nemáte v plánu jej používat například při práci, studiu nebo cestování, je třeba si daný jazyk oživovat o to více. V opačném případě hrozí, že veškeré úsilí, které jste do studia vložili, bude téměř zbytečné.

Kolik času můžete investovat denně do studia?

Samozřejmě čím dříve se chcete jazyk naučit, tím intenzivnější musí vaše studium být. Zpravidla nestačí jen hodiny s lektorem, ale velkou část tvoří samostudium a vlastní píle. Je třeba si látku pravidelně opakovat. Pokud si myslíte, že budete mít se samostudiem problém, raději využívejte lekcí s lektorem vícekrát do týdne.

Jaká metoda učení je pro vás ta pravá?

Tato otázka volně navazuje na tu předcházející. Podle času, který můžete do studia vložit, a podle pro vás nejefektivnější metody učení se sestaví ideální učební plán.

Dáváte spíše přednost osobním lekcím s lektorem? Nebo jste zastáncem v nynější době velmi oblíbené online výuky? Taková výuka šetří čas, kdy nemusíte dojíždět a můžete se připojit odkudkoliv. Nebo můžete vyzkoušet novou metodu učení, tzv. blended learning, která je kombinovaná s lekcemi s lektorem, ať už osobně nebo online. Můžete na nich shrnout pokrok, probrat nejasnosti a pohodlně si procvičit naučené věci.

Pokud jsou jedním z vašich firemních benefitů jazykové kurzy, můžeme vám nabídnout firemní výuku přesně na míru.

V případě jakýchkoliv nejasností ohledně výuky jazyků kontaktujte naše koordinátory výuky. Rádi vám poradí, jaký kurz je právě pro vás ten pravý.