Dotáhněte vaše studium jazyků do konce aneb Jak na správnou motivaci k učení?

Prvním krokem k rozvinutí jazykových dovedností je vaše vlastní rozhodnutí, že nadešel ten správný čas pro studium jazyků. Pohnutky k tomuto kroku se u každého liší. Pro někoho to může být vlastní seberealizace nebo vidina plynulé konverzace v cizím jazyce při cestování, pro jiného například zajištěný profesní postup nebo otevření nových dveří na pracovním trhu. Další nejdůležitější krok je ale pro všechny totožný – správně se motivovat pro úspěšné zdolání cíle, který jste si určili.

Zbavte se nereálných cílů a nahraďte je menšími dílčími cíli

Váš úkol zněl jasně – „naučit se jazyk“, ale cesta k němu už tak jasná není. Hlavním důvodem je zejména to, že je tento cíl příliš obecný. Můžete ho blíže specifikovat na „naučit se jazyk za měsíc“, avšak ani tento cíl vám příliš nepomůže. Navíc při zjištění, že učení nejde tak rychle, jak jste si představovali, vás motivace může velmi rychle opustit. Nahraďte je cíli lépe dosažitelnými, které vás po dosažení naplní pocitem z dobře odvedené práce a motivaci vám pomohou udržet. Například naučení několika pro vás důležitých vět nebo určitého počtu slovíček. Tyto mezníky postupně ztěžujte a následně vás tyto dílčí cíle dovedou až k vašemu prvotnímu cíli.

Každý pokrok se počítá, proto je „odměna“ důležitá

V případě dosažení jakéhokoliv pokroku bychom měli tuto událost nějakým způsobem oslavit a odměnit se. Může jít pouze o malou odměnu v podobě dobrého jídla nebo malého dárku. Po této malé odměně ale dáváte mozku najevo, že vaše úsilí se vyplácí, což vás dále podporuje ve vytrvání ve studiu.

Hledejte příležitost, kde můžete znalosti zužitkovat

Velmi vám pomůže vyzkoušet si znalosti v praxi. Proto vyhledávejte příležitosti, kde můžete své nově nabyté znalosti jazyka využít. Například dovolenou v zahraničí, konverzaci s rodilým mluvčím nebo sledování filmu v cizím jazyce.

Zjistěte, co vám při studiu nejvíce vyhovuje

Preferujete samostudium nebo máte raději lekce s lektorem? Je pro vás lepší online výuka nebo skupinový či individuální kurz? Na tyto otázky byste si měli odpovědět na základě vašich předchozích zkušeností se studiem.

Pokud se opravdu chcete naučit cizí jazyk a vidět výsledky, rádi vám v tom pomůžeme

Nabízíme firemní kurzy, skupinové i individuální. Lekce přizpůsobíme vašim potřebám a zajistíme pokrok vašich jazykových dovedností.

Naši profesionální lektoři mohou dojíždět za vámi nebo můžete využít učebny naší jazykové školy. Ať už potřebujete angličtinu, němčinu nebo jiný kurz, u nás najdete vždy to pravé. Vše na míru a přizpůsobené vám.

  • Zpracujeme studijní plán na základě vašich potřeb a cílů.
  • Jsme flexibilní a časově se vám přizpůsobíme.
  • Ideální v kombinaci s online kurzy – blended learning.

S výběrem toho správného jazykového kurzu a jeho bezstarostným průběhem vám pomohou naši skvělí koordinátoři výuky.

Přihlaste se na naše kurzy a pracujte na svých jazykových dovednostech s námi.

Napište nám, zavolejte nebo se za námi zastavte. Rádi vám pomůžeme.