Jak si vybrat jazykový kurz

Jazykový kurz může být skvělým benefitem pro Vaše zaměstnance. Naučí se tak jazyk, který využijí nejen v práci, ale také v osobním životě. Nabídka kurzů na trhu je široká, a vy se tak nemůžete rozhodnout, jaký pro své zaměstnance zvolit? V následujícím článku vám poradíme, jak při výběru kvalitního jazykového kurzu postupovat.

Stanovení cíle

Než začnete s výběrem kurzu pro své zaměstnance, je důležité si jasně definovat cíl, kterého chcete dosáhnout. A to ať už v průběhu kurzu či po jeho skončení.

Pokud tedy vybíráte kurz pro své zaměstnance, může být cílem například:

a) „zaměstnanec bude schopný aktivně se zapojit do pracovních schůzek se zahraničními klienty“,

b) „zaměstnanec se dorozumí na pracovní cestě v zahraničí“.

Dobré je stanovit si také cíl, který lze snadno sledovat a měřit. Takovým cílem může být dosažení určité jazykové úrovně.

Zaměření kurzu

Firemní jazykové kurzy bývají často zaměřeny na konkrétní pracovní odvětví. Nemusíte tedy své zaměstnance zatěžovat velkým množstvím všeobecných slovíček. U nás si můžete vybrat hned z několika zaměření, a to například zaměření na podnikání a obchod, medicínské či technické zaměření.

Jazyková úroveň zaměstnanců

U některých jazykových škol je nutné při výběru kurzu myslet také na aktuální jazykovou úroveň vašich zaměstnanců. U nás tato starost odpadá. O rozřazení zaměstnanců do určitých jazykových úrovní se postará rozřazovací test. Studenty testujeme v průběhu kurzu i po jeho skončení na míru vašim požadavkům.

Délka a počet lekcí

Ať už svým zaměstnancům poskytujete jazykovou výuku jako benefit v jejich volném čase, nebo jim dokonce uvolníte čas pro studium v pracovní době, je dobré zvážit, kolik hodin týdně bude výuka probíhat. Délka lekcí i počet lekcí za týden závisí jen na vaší preferenci a preferenci vašich zaměstnanců.

Počet lidí ve skupině

Klademe důraz na efektivitu výuky, proto v jedné skupině vyučujeme maximálně 8 lidí. Chceme si být jisti, že každý váš zaměstnanec dostane prostor pro svůj pokrok v jazyce.

Lektor

Naši lektoři prochází náročným výběrovým řízením, ve kterém musí prokázat jak své jazykové znalosti, tak znalosti výuky a práce s lidmi. Vyžadujeme odpovídající vzdělání v obou směrech. Vaším lektorem může být nejen výborný český lektor cizího jazyka, ale také rodilý mluvčí.

Ukázková lekce zdarma

Nabízíme ukázkovou lekci zdarma. Na této lekci blíže poznáte nejen lektora, ale také jeho styl výuky, abyste si byli jisti, že budete s kurzem spokojeni.

Studijní materiály

Používáme kvalitní a ověřené studijní materiály, které do vaší firmy v případě zájmu rádi dodáme. Pokud preferujete konkrétní studijní materiály, samozřejmě vám vyjdeme vstříc.

Reference

Nejsnáze se vybírá na základě doporučení, a to nejlépe od svých známých, kteří byli s jazykovou školou spokojeni. Naše jazyková škola se pyšní referencemi od velkých společností jako je Red Hat, Tart a další. Máme radost z pokroků zaměstnanců těchto společností, stejně jako zaměstnanců méně známých firem.

Absence a náhrady

Je možné, že se vaši zaměstnanci nebudou moct dostavit na některý z termínů kurzu. V takovém případě nabízíme možnost se z lekce odhlásit či si lekci nahradit, a to v přehledném systému. Nemusíte se tedy bát, že vám lekce propadne.

Přestupy mezi kurzy v případě neodpovídající jazykové úrovně

V případě, že lektor u zaměstnance zjistí nebo sám zaměstnanec v průběhu kurzu zjistí, že nedosahuje jazykové úrovně kurzu nebo ji naopak převyšuje, rádi ho přeřadíme do kurzu odpovídající jazykové úrovně.

Zázemí jazykové školy

Naše Jazykovka nefunguje pouze online.

Poskytujeme zázemí nejen pro naše lektory. Kurzy jsou koordinovány těmi nejpovolanějšími. Nemusíte si tak dělat starost s problémy v komunikaci. Zajišťujeme kvalitu celého procesu.

Naše škola sídlí na adrese Gorkého 15 v Brně. Můžeme se tedy na výuce vašich zaměstnanců domluvit také osobně.

 

Výběr jazykového kurzu se může zdát jako složitý proces. Věříme, že vám zmíněná kritéria výběru pomohou najít ten nejkvalitnější kurz na míru vašim potřebám.

Pokud i tak stále váháte, nebojte se nás kontaktovat. Rádi vám nabídneme jazykový kurz přesně podle vašich představ.